Nazwiska osób na literę:
A...
B...
C...
D...
F...
G...
J...
K...
L...
Ł...
M...
N...
O...
P...
R...
S...
Ś...
T...
U...
W...
Z...
Ż...

JAKUBOWSKA Magdalena – W latach 1982-83 zajmowała się transportem i kolportażem gazety podziemnego NZS „Nierzeczywistość”. W latach 1983-84 kolportowała „Metrum”.

JANISZEK Jerzy Wojciech - Od połowy lat 70-tych do 1989r. zajmował się kolportażem prasy niezależnej i wydawnictw książkowych (m.in. „Biuletyn Informacyjny KOR”, „Placówka”, „Gospodarz”, „Opinia”, „Głos”, „Niepodległość”, „Aneks”, „Zapis”, „Puls”, „Krytyka” i wydaw.książkowych, m.in. Kręgu, Nowej, Młodej Polski, Wydawnictwa Polskiego, im. Konstytucji 3 Maja, PoMostu). Od 1979 roku członek KPN (działał również w Lublinie).W 1981 roku wiceprzewodniczący Oddziału NSZZ „S” w Łukowie w Regionie Środkowo-Wschodnim. Członek Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniegoi etatowy pracownik Regionu.W latach 1982-88 drukował i kolportował ulotki, prasę niezależną. Represjonowany (internowany).

JANISZEWSKA Bożena – W latach 1981-89 przewoziła z Warszawy do Siedlec niezależną  prasę (m.in. „Tygodnik Mazowsze”, „Kos”, „Niepodległość”) i książki (m.in. publikacje wydawnictw Krąg, NOWA, Słowo, Przedświt, KOS). W 1984r. zorganizowała mininadajniki radiowe dla siedleckiego radia.

JARZĄB Jerzy – w latach 1984-89 udostępniał mieszkanie do emisji radia „Solidarność” Siedlce.

JASTRZĘBSKI Andrzej – W 1981r. redaktor naczelny gazety NSZZ „Solidarność” „Odnowa”.

JASTRZĘBSKI Franciszek – W latach 1980-81 przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w PKS Siedlce.

JASTRZĘBSKI Stanisław – w latach 1985-88 prowadził (wraz z E.Kopówką) wydawnictwo im. Grzegorza Przemyka. Autor dwóch wydanych tam tomików wierszy: „Tylko róża” (1985) i „Pełnia dojrzewania”(1988). W latach 1987-89 upowszechniał kulturę niezależną działając w oficjalnie zarejestrowanym Towarzystwie Miłośników Podlasia. Od 1989r. redaktor pisma studenckiego „NOS (Niezależna Opinia Studentów).

JERZAK Jan – W latach 1980-81 przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Mińsku Mazowieckim, skarbnik Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego. W latach 1982-89 członek Tajnej Komisji Oddziałowej, kolportował ulotki, niezależną prasę (m.in.”Tygodnik Mazowsze”, „cdn”, „Tygodnik Wojenny”, „Robotnik (MRKS)”, „Solidarność Walcząca”) i książki (m.in. publikacje wydawnictw Nowa, Krąg, CDN, Akcent). W 1982r. drukował „Głos Miński”. Od 1985r. organizował niezależne pochody 1-majowe. Represjonowany (internowany, więziony).

JĘDRZEJEWICZ Jacek – W latach 1984-86 prowadził grupy ulotkowe Siedleckiego Komitetu Oporu Społecznego (SKOS). W latach 1984-89 kolportował niezależna prasę (m.in.”Tygodnik Mazowsze”, „Kos”, „Metrum”, „Gazeta Podlaska”) i książki (m.in. publikacje wydawnictw NOWA, KOS, WsKos, Metrum, im. Grzegorza Przemyka).

JĘDRZEJUK Eliza – W latach 1983-89 udostępniała mieszkanie i uczestniczyła w druku plakatów i ulotek. Oraz kolportowała niezależną prasę (m.in.”Tygodnik Mazowsze”, „Kos”, „PWA”, „Wiadomości Podlaskie”, „Metrum”, „Gazeta Podlaska”) i książki (m.in. publikacje wydawnictw NOWA, KOS, WsKos, metrum, im. Grzegorza Przemyka). Współpracowała z „Metrum” podczas druku pierwszych numerów pisma.

JĘDRZEJUK Elżbieta – współzałożyciel i aktywny działacz Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego Pracowników Oświaty i Wychowania w Siedlcach. Członek Oddziałowej Komisji Interwencyjnej. Reprezentant Regionu Mazowsze na Krajowe Zjazdy Biur Interwencyjnych W 1983r. udostępniała mieszkanie i uczestniczyła w druku plakatów i ulotek, następnie organizowała lokale, w których pracowała drukarnia sitodrukowa. W latach 1982-89 uczestniczyła w manifestacjach patriotycznych, akcjach ulotkowych i plakatowych na terenie Siedlec i Warszawy oraz prowadziła we własnym mieszkaniu magazyn niezależnej prasy (m.in. „Tygodnik Mazowsze”, „Kos”, „PWA”, „Wiadomości Podlaskie”, „Gazeta Podlaska”, „Metrum”), ulotek, plakatów, znaczków i książek (m.in. publikacje wydawnictw NOWA, KOS, WsKos, Most, Metrum). W 1983r. znalazła się w gronie założycieli SKOS (Siedlecki Komitet Oporu Społecznego). W latach 1985-89 organizowała niezależne życie kulturalne na terenie Siedlec: Teatr Domowy, wystawy w kościołach,. Działała w Krajowej Komisji Interwencji i Praworządności i w Ruchu Obrońców Praw Człowieka. Spotkania  odbywały się u księdza Leona Kantorskiego w Podkowie Leśnej. Represjonowana (więziona).

JUREK Wiesław – W latach 1982-89 prowadził w Terespolu magazyn ulotek, znaczków, niezależnej prasy (m.in. „Tygodnik Mazowsze”, „Kos”, „Metrum”, „Gazeta Podlaska”) i książek (m.in. publikacje wydawnictw NOWA,  Przedświt, Krąg, Słowo, Metrum) , zajmował się także ich kolportażem. Przez stację graniczną w Małaszewiczach przekazywał do ZSRR wydawnictwa religijne i opozycyjne w różnych językach (te ostatnie sprowadzano specjalnie z Warszawy). Członek Diecezjalnego Komitetu Charytatywno-Społecznego w Siedlcach. W 1989r redaktor biuletynu Komitetu Obywatelskiego w Białej Podlaskiej.