Nazwiska osób na literę:
A...
B...
C...
D...
F...
G...
J...
K...
L...
Ł...
M...
N...
O...
P...
R...
S...
Ś...
T...
U...
W...
Z...
Ż...

ADAMSKI Piotr – W latach 1982-89 organizował manifestacje patriotyczne, brał udział w akcjach ulotkowych i malowania napisów w Węgrowie, kolportował niezależną prasę (m.in.”Tygodnik Mazowsze”, „Kos”, „PWA”, „cdn”, „Wola”, „Tu Teraz”, „Prawo i Bezprawie”, „Niepodległość”, „Rzeczpospolita Samorządna”, „Wiadomości Podlaskie”, „Metrum”, „Informator Solidarność Siedlce”, „Gazeta Podlaska”) i książki (m.in. publikacje wydawnictw NOWA, Editions Spotkania, KOS, Przedświt, Pokolenie, Neutrino, Most, Rytm, im. Konstytucji 3 Maja, Niepodległość, Metrum) w tamtejszych zakładach pracy.

ADAMSKI Włodzimierz – W latach 1982-89 organizował manifestacje patriotyczne, brał udział w akcjach ulotkowych i malowania napisów w Węgrowie, kolportował niezależną prasę (m.in.”Tygodnik Mazowsze”, „Kos”, „PWA”, „cdn”, „Wola”, „Tu Teraz”, „Prawo i Bezprawie”, „Niepodległość”, „Rzeczpospolita Samorządna”, „Wiadomości Podlaskie”, „Metrum”, „Informator Solidarność Siedlce”, „Gazeta Podlaska”) i książki (m.in. publikacje wydawnictw NOWA, Editions Spotkania, KOS, Przedświt, Pokolenie, Neutrino, Most, Rytm, im. Konstytucji 3 Maja, Niepodległość, Metrum) w tamtejszych zakładach pracy.

ks. ANDRUSZCZAK Ryszard - w kościele św. Stanisława w Siedlcach, organizował msze św. w intencji Ojczyzny i osób więzionych za przekonania. Wygłaszał patriotyczne kazania. Organizował kryjówki zbiegłemu z internowania M. Andrzejewskiemu.

ANDRZEJEWSKA Agnieszka – W latach 1980-81 działając w Ruchu Młodej Polski i niezależnym harcerstwie uczestniczyła w kółkach samokształceniowych i spotkaniach z przedstawicielami opozycji (m.in. M. Piłka, A. Czuma, J. Mizikowski). 1982-89 w ramach podziemnych struktur „Solidarności” kolportowała ulotki, znaczki, niezależną prasę (m.in. „Tygodnik Mazowsze”, „Metrum”, „Kos”, „Gazeta Podlaska”) i książki (publikacje wydawnictw NOWA, KOS, Krąg, Metrum, Wydawnictwo im. Grzegorza Przemyka) uczestniczyła w akcjach ulotkowych i produkcji wydawnictw (składanie we własnym mieszkaniu). Stworzyła bibliotekę druków drugoobiegowych. 1985-89 współorganizowała niezależne pokazy filmowe, tzw. ”kino domowe”.

ANDRZEJEWSKA Joanna – W latach 1981-86 projektowała solidarnościowe znaczki (m.in. przedstawiające papieża i więźniów sumienia z 1984r.) malowała transparenty, uczestniczyła w akcjach ulotkowych i kolportażu prasy i książek, m.in. „Tygodnik Mazowsze”, „Metrum”, „Kos”, „Gazeta Podlaska”) i książki (publikacje wydawnictw NOWA, KOS, Krąg, Metrum, Wydawnictwo im. Grzegorza Przemyka). 1983-86 współpracownik redakcji „Metrum”, gdzie odpowiadała za wizualny kształt pisma i wykonywała ilustracje. Autorka opracowań plastycznych książek wydawanych w Wydawnictwie im. Grzegorza Przemyka

ANDRZEJEWSKI Leszek – W latach 1981-89 drukował i rozpowszechniał ulotki i prasę niezależną (m.in. „Metrum”), uczestniczył w  kolportażu książek i prasy (m.in. publikacje wydawnictw NOWA, Przedświt, PoMost, Most, Krąg, Metrum) na terenie woj. siedleckiego  wykorzystując własne środki transportu.  W1982r. pomógł swojemu bratu Mirosławowi w ucieczce obozu dla internowanych. Czynny też w Gdańsku. Represjonowany (więziony, pobity,  głodówki).

ANDRZEJEWSKI Mirosław – Od 1979 kolportował podziemne wydawnictwa i malował napisy na murach. 1980-81 działając w Ruchu Młodej Polski współtworzył pismo „Młoda Myśl”. Organizował w Siedlcach  niezależne harcerstwo gdzie miedzy innymi redagował i wydawał gazetki oraz organizował kółka samokształceniowe i imprezy patriotyczne. W 1981r. pomysłodawca tytułu i autor rysunków w strajkowym organie studentów „Nierzeczywistość”. W latach 1981-89 w ramach podziemnych struktur „Solidarności” zajmował się kolportażem niezależnej prasy (m.in. „Tygodnik Mazowsze”, „Kos”, „Metrum”, „Gazeta Podlaska”, „Wiadomości Podlaskie’)  i ulotek. 1985-89 udostępniał mieszkanie i składał książki wydawnictw Metrum i im. Grzegorza Przemyka oraz organizował niezależne pokazy filmowe tzw. kino domowe. W 1988r. był autorem i wydawcą pisma „Siedlecki Szept Ludu-Informator Lekko Satyryczny”, w 1989r. pisma satyrycznego „Gazeta Wyborowa”.  Autor licznych rysunków satyrycznych zamieszczanych w wydawnictwach drugiego obiegu m.in. „Metrum”, „Kos”, „PWA”, „ABC”, „A”Capella”, „Nasz Czas”, „NOS (Niezależna Opinia Studentów)” oraz zbiorku rysunków wydanego w 1986r. w Wydawnictwie „Metrum”. Wielokrotnie represjonowany (internowany, więziony, głodówki).

ANDRZEJEWSKI Zbigniew – W latach 1982-89 malował transparenty, przewoził własnym samochodem i kolportował ulotki, znaczki, niezależną prasę (m.in. „Tygodnik Mazowsze”, „Kos”, „Wiadomości Podlaskie”, „Metrum”, „Gazeta Podlaska”) i książki (m.in. publikacje wydawnictw NOWA, KOS, WsKos, Metrum, im. Grzegorza Przemyka).

S.ANGELA (Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek od Nieustającej Adoracji). Wspomagała wraz z pozostałymi siostrami strajkujących rolników i studentów (zaopatrzenie). Na terenie klasztoru przechowywała papier i wydawnictwa niezależne.
W latach 1982-89 klasztor był siedzibą Diecezjalnego Komitetu Charytatywno-Społecznego. S. Angela i pozostałe siostry przygotowywały paczki zaopatrzeniowe dla uwięzionych. Co miesiąc, w przyklasztornej kaplicy odbywały się msze w intencji Ojczyzny i osób internowanych i uwięzionych. Klasztor Sióstr Benedyktynek stał się głównym punktem pomocy rodzinom i samym uwięzionym.

ANTONOWICZ Józef – W latach 1986-89 kolportował niezależną prasę (m.in. „Tygodnik Mazowsze”, „Kos”, „PWA”, „Gazeta Podlaska”, „Metrum”) i ulotki w Białej Podlaskiej.

ARSENIUK Roman – W latach 1982-89 działał w tajnej „Solidarności” RI w Białej Podlaskiej, kolportował ulotki w środowisku wiejskim, organizował opozycyjne spotkania rolników.

ARTYCH Celina – W latach 1981-82 udostępniała własny dom (wieś Karlusin k. Sokołowa Podl.) na drukarnię ulotek i prasy niezależnej („Wiadomości Podlaskie”). ,przewoziła papier i materiały drukarskie

ARTYCH-KUCHARUK Elżbieta – W latach 1981-82 udostępniała własny dom (wieś Karlusin k. Sokołowa Podl.) na drukarnię ulotek i prasy niezależnej, kolportowała „Wiadomości Podlaskie”, przewoziła papier i materiały drukarskie.

ARTYCH Mieczysław – W latach 1981-82 udostępniał  własny dom (wieś Karlusin k. Sokołowa Podlaskiego) na drukarnię ulotek i prasy niezależnej („Wiadomości Podlaskie”).